Hala Sportowa „Częstochowianka”

Udostępnij

Hala Sportowa „Częstochowianka”, obiekt przy ul. Rejtana 7c oddany do użytku 11 IX 1970, dzięki staraniom dyrektora zakładów im. Z. Modzelewskiego. Początkowo budynek był wykorzystywany prawie wyłącznie przez Klub Sportowy → „Częstochowianka” do prowadzenia treningów i rozgrywek sportowych sekcji piłki siatkowej kobiet. W 2002 obiekt został przejęty przez miasto i przekazany w zarząd → Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. W 2005 wymieniono parkiet w sali sportowej, a w 2006 wymieniono oświetlenie w części sportowej. W 2017 przeprowadzono gruntowną modernizację obiektu; wymieniono stolarkę okienną oraz instalację elektryczną, a także zamontowano energooszczędne oświetlenie w całym kompleksie. Dokonano remontu instalacji centralnego ogrzewania, odmalowano ściany wewnątrz budynku, a na zewnątrz ściany zostały ocieplone; zamontowano także system wentylacji. Obiekt posiada widownię na 150 miejsc siedzących; zaplecze socjalne składa się z czterech szatni, małej sali konferencyjnej, pokoju trenerów i pokoju sędziów. Sala sportowa o wymiarach 14,5 x 26,75 m jest wykorzystywana głównie do treningów i meczów piłki siatkowej organizowanych przez Klub Sportowy „Częstochowianka”. Mecze rozgrywają tu również drużyny występujące w prowadzonych przez MOSiR rozgrywkach Amatorskiej Ligi Siatkówki oraz Ligi 40-latków. Ponadto w sali odbywają się zawody organizowane przez Szkolny Związek Sportowy oraz zajęcia szkolne z wychowania fizycznego i treningi sekcji kick-boxingu. Od grudnia 2012 istnieje możliwość korzystania ze stołów do tenisa stołowego.

Janusz Pawlikowski, Kalendarium częstochowskie czyli wybór dat z historii miasta i jego mieszkańców od roku 1220, Częstochowa 2001, s. 183; – materiały w zbiorach Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego.

Autor: → Paweł Michalski

Poprzednie hasło
→ Hala „Polonia”

Ostatni Grosz... czytaj

Błeszno... czytaj

Dźbów... czytaj

Ostatnio dodane


Miejski Uniwersytet Powszechny

instytucja kulturalno-oświatowa utworzona w 1929 z inicjatywy częstochowskiego → Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem. Organizatorem był Wydział Oświaty i... więcej::

Zakład Freblowski Stanisławy Ligęzówny

w 1912 Stanisława Ligęzówna (Ligenzówna) podjęła starania o powołanie w Częstochowie kantoru pośrednictwa dla nauczycielek. Od tegoż roku pod nazwą... więcej::

Kościółek i szpital – przytułek św. Jakuba

wybudowane (kaplica była murowana, a przytułek drewniany) jako zespół szpitalny w 1586 z fundacji Jakuba Zalejskiego, pisarza celnego... więcej::

Chajutin (Hajutin) Szymon Szmerka

Chajutin (Hajutin) Szymon Szmerka (ok. 1872–1929), działacz spółdzielczy i sportowy. Ur. w Moskwie, był synem Joela Wulfa i Dobry Elki z Wileńczyków. Chajutin do Częstochowy przybył... więcej::

Mamy
już:

800 haseł