Zespół redakcyjny

Juliusz Sętowski
dr Juliusz Sętowski

redaktor naczelny

Kierownik Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego; pomysłodawca tego projektu, jako historyk zajmuje się głównie biografistyką XIX i XX w.


dr Andrzej Kuśnierczyk

redaktor

Dokumentalista w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego; w kręgu jego zainteresowań znajduje się głównie Częstochowa i jej ludzie w XIX w.  


Wiesław Paszkowski

redaktor

Dokumentalista w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego; znawca żydowskiej Częstochowy, autor publikacji z tej tematyki.  


dr Paweł Michalski

redaktor

Historyk, pracownik Muzeum Częstochowskiego; autor artykułów historycznych dotyczących okupacji niemieckiej 1939–45 w Częstochowie.


Olga Tomczyk

sekretarz

Dokumentalistka w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego; zajmuje się m.in. cyfrowym archiwum ODDC oraz przygotowaniem tekstów do publikacji.


Katarzyna Jezierska

edycja tekstów

Zastępca kierownika Działu Edukacji i Wystaw Muzeum Częstochowskiego, redaktorka; zajmuje się m.in. edycją tekstów publikowanych przez Muzeum Częstochowskie.  


Ostatni Grosz... czytaj

Błeszno... czytaj

Dźbów... czytaj

Ostatnio dodane


Miejski Uniwersytet Powszechny

instytucja kulturalno-oświatowa utworzona w 1929 z inicjatywy częstochowskiego → Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem. Organizatorem był Wydział Oświaty i... więcej::

Zakład Freblowski Stanisławy Ligęzówny

w 1912 Stanisława Ligęzówna (Ligenzówna) podjęła starania o powołanie w Częstochowie kantoru pośrednictwa dla nauczycielek. Od tegoż roku pod nazwą... więcej::

Kościółek i szpital – przytułek św. Jakuba

wybudowane (kaplica była murowana, a przytułek drewniany) jako zespół szpitalny w 1586 z fundacji Jakuba Zalejskiego, pisarza celnego... więcej::

Chajutin (Hajutin) Szymon Szmerka

Chajutin (Hajutin) Szymon Szmerka (ok. 1872–1929), działacz spółdzielczy i sportowy. Ur. w Moskwie, był synem Joela Wulfa i Dobry Elki z Wileńczyków. Chajutin do Częstochowy przybył... więcej::

Mamy
już:

800 haseł